O nás Naši koně Fotogalerie Tipy na výlet Ceník Kontakt  
                 
     

  TIPY NA VÝLET "koňmo"

 

     
  Kraví hora/Valštejn  

 

     
 

stará německá vesnice. Údaje z roku 1921 mluví, že se v katastru obce nacházelo 13 domů a 57 obyvatel. Vesnice byla po roce 1945 postupně vysídlená a téměř zcela zanikla. Zbyly pouze základy několika domů, kaplička a zemědělský hangár. Touto vesnicí vždy projíždíme se zatajeným dechem, dýchá za nás minulost. Cesta na Valštejn trvá asi hodinu a půl, až dvě krokem. Docházíme až k navigační věži "Tamara". Zde jsem si dovolila vypůjčit pár zajímavých dobových fotek z webových stránek obce Jindřichov.

 
                     

 

 
  Biskupská kupa  

 

         
 

cesta loukami a poté už jen lesem. Výlet na celý den. Terén je náročnější, nahoru vedou kamenité cesty, takže musíme procházet mezi stromy. Je to o to zajímavější, že s koněm se musí pracovat a kolem stromů si jezdec musí kontrolovat svá kolena. Občas koně musí zdolat prudší kopce. Odměnou zdárného výstupu na Biskupskou kupu je občerstvení, které na hoře poskytuje pan Petřík. Rozhledna je postavena na české straně česko – polských hranic a při dobré viditelnosti lze dohlédnout z věže až do Vratislavi v Polsku, nebo až na nejvyšší vrcholky Vysokých Tater.

 
                                                     
  Pramen sv. Rocha  

 

     
 

se nachází na jižním úbočí Biskupské kupy v nadmořské výšce 695 metrů. Pramen je upraven do studánky a za ním je postavena stěna z kamenů. Na ní je umístěn obrázek svatého Rocha. Vedle pramene se nachází zastřešená bouda nabízející odpočinek a zaslouženou svačinu. Posilnit se můžete třeba vodou ze studánky, která má dle legendy sv.Rocha – patrona nemocných léčivé a uzdravující účinky.

 
                 
  Solná hora  

 

     
 

a její Vojtův pramen nám poskytl při naší poslední cestě do Heřmanovic přístřešek pro tři lidi a tři koně před deštěm, krupobitím a bouřkou. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek strávený v bouřce na hřebenu hor. Zpětně to byla romantika se vším všudy, ale do smíchu s dvěma malýma holkama promoklýma na kost nám tehdy moc nebylo. Sám vrch Solné hory nabízí pohled na protější stráň na kostel panny Marie Pomocné a vedle na obrázku je zachycena hora Biskupská kopa, na níž je rozhledna.

 
                  
     

 

         
                                
                 
                 
.

Tímto vším vás můžeme provést. Jindřichov a jeho blízké okolí skýtá mnoho zákoutí, které člověk nachází i při opakovaných návštěvách těchto míst. Příroda nás pokaždé něčím novým okouzlí a naši klienti zjistili, že každá roční doba má své přednosti a rádi je tu zase vítáme.

 

 
       

 

 

         
     

 VÝLETY Z   JINÉHO SOUDKU

         
   

                    

 

Bohem zapomenutý kraj? Nikoliv.

Náš kraj se sice nemůže chlubit honosnými zámky, ale i přesto zde můžete najít místa, díky nimž zde můžete strávit příjemnou dovolenou zpestřenou u koní.

Ne všude se však dostanete "koňmo", ale projížďka úzkokolejnou tratí Třemešná - Osoblaha, či návštěva zámku Linhartovy s prohlídkou expozice, zámku ve Slezských Rudolticích s večerním programem, či návštěvou strašidelného hradu Fulštejn na konci léta, stojí za to. K dispozici je pro milovníky slunění koupaliště v M.Albrechticích a kdo má rád kapříky, může se s nimi nejen vykoupat, ale i zachytat na rybníku v Bohušově.

Pobyt vám můžeme zajistit v místních penzionech a k tomu nabídnout vámi sestavený program jízdy na koních.

 
 
© ACS Networks group s.r.o. , 2008