O nás Naši koně Fotogalerie Tipy na výlet Ceník Kontakt  
     

 

     
 

 

 

Naši koníci:    
  Elita:

Dvanáctiletá a zkušená americká klusanda je vysoká asi 160 cm.V nejútlejším mládí běhala v sulce. Nebyla sice nijak rychlá, ale podle holek ve stáji Skal, kde působila,  měla především velké srdce a všichni s ní spolupracovali velice rádi. Zlom v její kariéře nastal přeseknutím nohy ve spěnkovém kloubu. Po uzdravení Elitku obsedli, pak prodali. Tak začala naše spolupráce. Elitka je moc hodná kobylka. Ví, koho má na sobě, a co vše si pak může dovolit. Je trpělivá a nejraději má malé děti. Vinou zranění však může nést člověka do 65 kg. 

 

  Efram - 15. 4. 2009          
  Ahoj, tak jsem konečně na světě. Už se mě nemohli všichni dočkat. Chodili mě v noci kontrolovat, a já jsem se jim narodil až ráno v 6.30 hod. 15. 4. 2009 na zahradě. Pomáhal mi na svět i pan soused. Rád ho za to někdy svezu, ale musím ještě trošku povyrůst. :-)       Mamce Elitě jsem dal asi zabrat. :-(        
                                           
  Hurá, jmenuji se. Mé jméno je Efram, a říkají mi Efi, Efe nebo i Ramíku :-)    Tady už jsem suchoučký a čisťounký. Bude ze mě jednou krasavec, co?      
         
 

 

  Takto začal  můj život. Už je to hezká řádka let :-) Za tu dobu jsem si vyzkoušel, jak mi sluší provazová ohlávka, sedlo a uzdečka. Představte si, dali mi na krk i podivnou věc, říkají tomu chomout. Brrrr, hodil jsem hlavou, a vida, dalo se to z krku lehce sundat...:-) Dali mi to tam však znovu - nu což, je zbytečné proti tomu bojovat. Jsem zvědav, kdy mě okšírují a budu muset táhnout i tu velkou věc, která stojí na zahradě...Milí majitelé, hezky pomalu na mě, jsem přece ještě miminko!!! Nejraději však mám Klárku. Chodí za mnou do ohrady. Pokaždé, když ji spatřím, nechám seno senem a vykročím hned za ní. Jednou, když jsem byl s ní na procházce, na mě vyskočila. Zrovna jsem ochutnával usychající podzimní travičku. Podíval jsem se, koho to mám na zádech - a na nich se usmívala moje Klárka. Abych jí udělal velkou radost, zavezl jsem ji až domů.

 

     
         
   

Rebelka - 22. 4. 2009

 
                                  
  Říkají mi Rebelka. Narodila jsem se 22. 4. 2009 přesně v pravé poledne na zeleném paloučku. Dnes je ze mne velká slečna. Prý jsem tělem i duší podobná své mamince. Zatím se jen tak popásám v ohradě. Užívám si svého dětství.  
         
             
                                                  
 

 

 

         
 

 

Zlatka:

Patnáctiletá kobylka českého sportovního ponyho. V kohoutku měří pouze 112 cm. Ale v rychlosti dokáže konkurovat Elitě. Je zlatá už od jména. Člověk na ní může dělat cokoliv, třeba se i posadit obráceně. Zlatka u dřívějších majitelů byla zvyklá jezdit jen na ohlávce a spíše bez sedla. U nás se Zlatka může chlubit westernovým sedlem, které na ní vypadá obzvlášť zajímavě.

             
 
 
  Brit:

Poklad naší stáje. Koník, který je ochoten nést člověka vyšší váhové kategorie, začátečníka i pokročilého. Člen puťáků a dokonalý parťák v terénu. Je to dvanáctiletý koník huculského typu.

  

 

         
         
  Tonča:

Kříženec chladnokrevníka neurčitého stáří. Kobylka s velkým srdcem a velkou bojovností zdolat každý terén. Vzali jsme si ji z ne příliš dobrých podmínek. Je u nás už skoro tři roky. Za tu dobu nabrala několik desítek kilogramů a obohatila se o spoustu zkušeností. Je dobrou učitelkou na jízdárně, ale také i v terénu.

     
         
       
 
© ACS Networks group s.r.o. , 2008